A szőnyegpadló poliamid és polipropilén, gyapjú, valamint kevert gyapjú- és poliamidszálakból készülhet. Lehet buklé, velúr, scroll és cutloop (csúcsnyírt). A keményebb hatású buklét nagyobb igénybevételnek kitett helyeken érdemes alkalmazni, a velúr szintén strapabíró, de puhább.
A szőnyegpadló – többnyire homogén felülete miatt – nyugalmat áraszt. Diszkrét színű, jó minőségű szőnyeg sötét bútorokkal méltóságteljessé teheti a hálószobát. A gyerekszobában is a szőnyegpadló a legcélszerűbb, mert jobb érzés rajta kúszni-mászni, nem csúszik el, és nem bukik fel a kicsi a szőnyeg szélében. A fokozott igénybevétel miatt a lépcsőkre helyezett szőnyegnek megfelelően tartósnak kell lennie.
A padlószőnyeg ragasztása:
A ragasztó mennyiségét mindig a fektetendő burkolat hátoldalának kialakítása határozza meg. Az ettől függő anyagszükséglet 300 g/m2-től 500 g/m2-ig terjedhet. Általánosan elmondható, hogy minél strukturáltabb a szőnyegpadló hátoldala, annál több ragasztóra van szükség a megfelelő tapadás kialakulásához. Egy hab-hátoldalas szőnyegnél akár 300 g/m2 alatti mennyiség is elég lehet, míg egy textil hátoldalú szőnyeg biztonságos ragasztásához min. 400 g/m2 ragasztóra van szükség.
A modul szőnyegeket, melyek mérete 50×50 cm, úgynevezett fixáló ragasztóval rögzítik, mellyel többszörösen bontható kapcsolatot lehet kialakítani. A fixálót vagy sima kenőlemezzel vagy teddyber hengerrel hordhatjuk fel. A burkolat fektetése előtt az aljzaton lévő ragasztófilmnek minden esetben száraznak kell lennie, ugyanis csak ebben az esetben tapad rá a burkolat úgy, hogy utána fel is lehessen szedni.